2220J2500820KFR
Mfr.Part #
2220J2500820KFR
Description
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J2500820KFR
Knowles Syfer 2220J2500820KFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 82pF