2220J2500334KDT
Mfr.Part #
2220J2500334KDT
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 2220
Capacitance :
0.33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220J2500334KDT
Knowles Syfer 2220J2500334KDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.33muF