2220J2500184JDT
Mfr.Part #
2220J2500184JDT
Description
CAP CER 0.18UF 250V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
High Temperature
Capacitance :
0.18µF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J2500184JDT
Knowles Syfer 2220J2500184JDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.18muF