2220J2500183JCT
Mfr.Part #
2220J2500183JCT
Description
CAP CER 0.018UF 250V C0G 2220
Capacitance :
0.018μF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
2220J2500183JCT
Knowles Syfer 2220J2500183JCT
0.018μF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J2500183JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220J2500183JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm