2220J2500150JCT
Mfr.Part #
2220J2500150JCT
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J2500150JCT
Knowles Syfer 2220J2500150JCT
15pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J2500150JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220J2500150JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm