2220J2500123KXR
Mfr.Part #
2220J2500123KXR
Description
CAP CER 0.012UF 250V X7R 2220
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220J2500123KXR
Knowles Syfer 2220J2500123KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.012muF