2220J2500105KDT
Mfr.Part #
2220J2500105KDT
Description
CAP CER 1UF 250V X7R 2220
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1μF
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J2500105KDT
Knowles Syfer 2220J2500105KDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 1muF