2220J2500101GFR
Mfr.Part #
2220J2500101GFR
Description
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 2220
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Capacitance :
100pF
Datasheets
2220J2500101GFR
Knowles Syfer 2220J2500101GFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 100pF