2220J1K50821KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J1K50821KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2220J1K50821KCR
Knowles Syfer 2220J1K50821KCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 820pF