2220J1K50821JCR
Mfr.Part #
2220J1K50821JCR
Description
CAP CER 820PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220J1K50821JCR
Knowles Syfer 2220J1K50821JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 820pF