2220J1K50681JXT
Mfr.Part #
2220J1K50681JXT
Description
CAP CER 680PF 1.5KV X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
2220J1K50681JXT
Knowles Syfer 2220J1K50681JXT
680pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J1K50681JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2220J1K50681JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm