2220J1K50150GCR
Mfr.Part #
2220J1K50150GCR
Description
CAP CER 15PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220J1K50150GCR
Knowles Syfer 2220J1K50150GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 15pF