2220J1K50121FCT
Mfr.Part #
2220J1K50121FCT
Description
CAP CER 120PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J1K50121FCT
Knowles Syfer 2220J1K50121FCT
120pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J1K50121FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220J1K50121FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm