2220J1K20823MXR
Mfr.Part #
2220J1K20823MXR
Description
CAP CER 0.082UF 1.2KV X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.082µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J1K20823MXR
Knowles Syfer 2220J1K20823MXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.082muF