2220J1K20561MXR
Mfr.Part #
2220J1K20561MXR
Description
CAP CER 560PF 1.2KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
560pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Datasheets
2220J1K20561MXR
Knowles Syfer 2220J1K20561MXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 560pF