2220J1K20473JXR
Mfr.Part #
2220J1K20473JXR
Description
CAP CER 0.047UF 1.2KV X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Capacitance :
0.047µF
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220J1K20473JXR
Knowles Syfer 2220J1K20473JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.047muF