2220J1K20470KCT
Mfr.Part #
2220J1K20470KCT
Description
CAP CER 47PF 1.2KV C0G/NP0 2220
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
47pF
Datasheets
2220J1K20470KCT
Knowles Syfer 2220J1K20470KCT
47pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J1K20470KCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220J1K20470KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm