2220J1K20392JXT
Mfr.Part #
2220J1K20392JXT
Description
CAP CER 3900PF 1.2KV X7R 2220
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J1K20392JXT
Knowles Syfer 2220J1K20392JXT
3900pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J1K20392JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220J1K20392JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm