2220J1K20272KXR
Mfr.Part #
2220J1K20272KXR
Description
CAP CER 2700PF 1.2KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J1K20272KXR
Knowles Syfer 2220J1K20272KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 2700pF