2220J1K20272GCR
Mfr.Part #
2220J1K20272GCR
Description
CAP CER 2700PF 1.2KV C0G 2220
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
2700pF
Datasheets
2220J1K20272GCR
Knowles Syfer 2220J1K20272GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 2700pF