2220J1K00823JXR
Mfr.Part #
2220J1K00823JXR
Description
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 2220
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.082µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J1K00823JXR
Knowles Syfer 2220J1K00823JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.082muF