2220J1K00471MXR
Mfr.Part #
2220J1K00471MXR
Description
CAP CER 470PF 1KV X7R 2220
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
470pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J1K00471MXR
Knowles Syfer 2220J1K00471MXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 470pF