2220J1K00392JFR
Mfr.Part #
2220J1K00392JFR
Description
CAP CER 3900PF 1KV C0G/NP0 2220
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
High Temperature
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J1K00392JFR
Knowles Syfer 2220J1K00392JFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 3900pF