2220J1K00330JCR
Mfr.Part #
2220J1K00330JCR
Description
CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J1K00330JCR
Knowles Syfer 2220J1K00330JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 33pF