2220J1K00273MDR
Mfr.Part #
2220J1K00273MDR
Description
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability
Capacitance :
0.027μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J1K00273MDR
Knowles Syfer 2220J1K00273MDR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.027muF