2220J1K00273JDR
Mfr.Part #
2220J1K00273JDR
Description
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
0.027μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Datasheets
2220J1K00273JDR
Knowles Syfer 2220J1K00273JDR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.027muF