2220J1K00223KDT
Mfr.Part #
2220J1K00223KDT
Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 2220
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
2220J1K00223KDT
Knowles Syfer 2220J1K00223KDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.022muF