2220J1K00222KFR
Mfr.Part #
2220J1K00222KFR
Description
CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
2200pF
Applications :
High Reliability
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J1K00222KFR
Knowles Syfer 2220J1K00222KFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 2200pF