2220J1K00222JXT
Mfr.Part #
2220J1K00222JXT
Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R 2220
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J1K00222JXT
Knowles Syfer 2220J1K00222JXT
2200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J1K00222JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220J1K00222JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm