2220J1K00221MDT
Mfr.Part #
2220J1K00221MDT
Description
CAP CER 220PF 1KV X7R 2220
Tolerance :
±20%
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
High Reliability
Datasheets
2220J1K00221MDT
Knowles Syfer 2220J1K00221MDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 220pF