2220J1K00182GCT
Mfr.Part #
2220J1K00182GCT
Description
CAP CER 1800PF 1KV C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±2%
Capacitance :
1800pF
Datasheets
2220J1K00182GCT
Knowles Syfer 2220J1K00182GCT
1800pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J1K00182GCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2220J1K00182GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm