2220J1K00182GCR
Mfr.Part #
2220J1K00182GCR
Description
CAP CER 1800PF 1KV C0G/NP0 2220
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J1K00182GCR
Knowles Syfer 2220J1K00182GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 1800pF