2220J1K00122JXR
Mfr.Part #
2220J1K00122JXR
Description
CAP CER 1200PF 1KV X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1200pF
Datasheets
2220J1K00122JXR
Knowles Syfer 2220J1K00122JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 1200pF