2220J1K00120KFR
Mfr.Part #
2220J1K00120KFR
Description
CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 2220
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J1K00120KFR
Knowles Syfer 2220J1K00120KFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 12pF