2220J1K00103MXR
Mfr.Part #
2220J1K00103MXR
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±20%
Datasheets
2220J1K00103MXR
Knowles Syfer 2220J1K00103MXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 10000pF