2220J1K00103KXR
Mfr.Part #
2220J1K00103KXR
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J1K00103KXR
Knowles Syfer 2220J1K00103KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 10000pF