2220J1K00102JCR
Mfr.Part #
2220J1K00102JCR
Description
CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 2220
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J1K00102JCR
Knowles Syfer 2220J1K00102JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 1000pF