2220J1000823JDT
Mfr.Part #
2220J1000823JDT
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.082µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2220J1000823JDT
Knowles Syfer 2220J1000823JDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.082muF