2220J1000821GFR
Mfr.Part #
2220J1000821GFR
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
820pF
Applications :
High Reliability
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Datasheets
2220J1000821GFR
Knowles Syfer 2220J1000821GFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 820pF