2220J1000473KCR
Mfr.Part #
2220J1000473KCR
Description
CAP CER 0.047UF 100V C0G 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220J1000473KCR
Knowles Syfer 2220J1000473KCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 0.047muF