2220J1000472GFR
Mfr.Part #
2220J1000472GFR
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
8 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated :
100V
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±2%
Datasheets
2220J1000472GFR
Knowles Syfer 2220J1000472GFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 4700pF