2220J1000470JCR
Mfr.Part #
2220J1000470JCR
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220J1000470JCR
Knowles Syfer 2220J1000470JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 47pF