2220J1000333MXR
Mfr.Part #
2220J1000333MXR
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J1000333MXR
Knowles Syfer 2220J1000333MXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.033muF