2220J1000333JCR
Mfr.Part #
2220J1000333JCR
Description
CAP CER 0.033UF 100V C0G 2220
ROHS3 Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.033µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
2220J1000333JCR
Knowles Syfer 2220J1000333JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 0.033muF