2220J1000274KXR
Mfr.Part #
2220J1000274KXR
Description
CAP CER 0.27UF 100V X7R 2220
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.27μF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
2220J1000274KXR
Knowles Syfer 2220J1000274KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.27muF