2220J1000224JXR
Mfr.Part #
2220J1000224JXR
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J1000224JXR
Knowles Syfer 2220J1000224JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.22muF