2220J1000153KDT
Mfr.Part #
2220J1000153KDT
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
100V
Applications :
High Reliability
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Feature :
High Temperature
Datasheets
2220J1000153KDT
Knowles Syfer 2220J1000153KDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.015muF