2220J1000151GCR
Mfr.Part #
2220J1000151GCR
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 2220
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220J1000151GCR
Knowles Syfer 2220J1000151GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 150pF