2220J1000150KFR
Mfr.Part #
2220J1000150KFR
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220J1000150KFR
Knowles Syfer 2220J1000150KFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 15pF