2220J1000124MDT
Mfr.Part #
2220J1000124MDT
Description
CAP CER 0.12UF 100V X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.12μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
100V
Published :
Tolerance :
±20%
2220 (5750 Metric)
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J1000124MDT
Knowles Syfer 2220J1000124MDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.12muF